Flower

Kaip pritraukti daugiau sekėjų instagrame? 14 patarimų, norintiems tapti populiariais

Remiantis „statista.com“ duomenimis, socialinį tinklapį „Instagram“ pasaulyje kasdien naudoja 500 milijonai žmonių (2017 m. spalis). Tai milžiniški skaičiai ir jie nuolat auga. Lietuvoje šio socialinio tinklo naudojimas taip pat auga. Jau nieko nebestebina, kad žinomiausi Lietuvos sportininkai ar pramogų pasaulio žvaigždės „Instagram“ tinkle turi daugiau fanų nei feisbuke, ir kad jų įrašai būtent „Instagram“ susilaukia daugiau reakcijų. Todėl būti „Instagram“ dabar nori kiekvienas bent kiek žinomesnis asmuo ar prekės ženklas. 

1 Pav. Instagram populiarumas, sekėjai.

Kaip pasinaudojant „Instagram“ galima pasiekti puikių rezultatų iliustruoja vienas pastarųjų dienų pavyzdys. Lietuvoje neseniai baigėsi 2017 metų geriausių Lietuvos metų sportininkų rinkimai. Vienoje kategorijoje – mėgstamiausio sportininko – rezultatus lėmė vien fanų balsavimo rezultatai. Nors pats balsavimas vyko beveik mėnesį, tačiau šios kategorijos nugalėtojas buvo išrinktas praktiškai per paskutinę naktį. Ilgą laiką tarp balsavimo favoritų nebuvęs krepšininkas Mindaugas Kuzminskas, paskutinės balsavimo dienos išvakarėse savo „Instagram“ paskyros istorijose (stories) kelis kartus paragino žmones balsuoti mėgstamiausio sportininko rinkimuose ir per tokį trumpą laiką gavęs daugiau nei 3 000 balsų užtikrintai pralenkė prieš tai visą laiką lyderiavusius plaukiką Giedrių Titenį ir dviratininką Ramūną Navardauską. Tai puikiai iliustruojantis pavyzdys, kokią įtaką galima padaryti turint daug sekėjų. Nesamprotausiu, gerai tai, ar ne, dabar turbūt kiekvieni mėgstamiausių, gražiausių ir kitokių -iausių rinkimai, kuriuose rezultatus lemia paprastų žmonių balsai, daugiausiai priklauso nuo to, kiek ir kas už juos agituoja socialiniuose tinkluose.

Nors pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie tai, kokia yra svarbi sekėjų kokybė ( ir tai yra visiška tiesa), tačiau norint pasiekti gerų rezultatų, dažnai reikia ne vien tik kokybės, bet ir kiekybės. Dalinuosi 14 patarimų, kurie gali padėti tau pasiekti būti labiau matomam ir sulaukti daugiau sekėjų „Instagram“. Nors šie patarimai subalansuoti žinomų žmonių populiarumui didinti, tačiau puikiai tinka ir prekės ženklams ar kiekvienam, norinčiam padidinti savo „Instagram“ sekėjų gretas.

– Susitvarkyk savo profilio aprašymą ir nuotrauką. Galbūt atrodys elementaru, tačiau žmonės dažnai pamiršta tai, kas yra elementaru. Pirmiausiai turėtum įsikelti tinkamą profilio nuotrauką, kurį deramai reprezentuotų tave ir įsikelti gerą profilio aprašymą. Pirmą kartą į tavo profilį užsukęs žmogus norės per akimirką sužinoti, kur jis apsilankė, todėl aprašymas turėtų būti trumpas ir aiškus. Nurodyk ir savo kontaktinius duomenis (bent jau el. paštą), kuriais su tavimi būtų galima susisiekti.

– Įsijunk „Instagram“ verslo profilį (business profile). Jei to dar nepadarei, tai būtinai savo profilį perjunk į verslo profilį. Šis pakeitimas nieko nekainuoja ir leis matyti tavo fanų, tavo įrašų statistiką, tavo profilis atrodys dar patraukliau ir bus pakankamai paprasta užsisakyti savo įrašų reklamą. Kokiu atveju tau nereikėtų keistis asmeninio profilio į verslo profilį? Nebent nori savo profilį palikti privatų, kad visą informaciją matytų tik tavo draugai. Bet tokiu atveju, ir šis tekstas tau turėtų būti nelabai aktualus. Visais kitais atvejais, tau reikia turėti verslo profilį.

– Kelk dažnai, bet ne per dažnai. Norint, kad tave prisimintų, apie save turi skelbti nuolat, tačiau niekada nereikėtų persistengti. Nėra daug tokių asmenų Lietuvoje, kaip Karolina Meschino, kuri gali per dieną pasidalinti 15 savo „Instagram“ istorijų ir išlaikyti tokį didelį sekėjų skaičių. Kai pradėsi skelbti per daug įrašų, žmonės tiesiog nustos tave sekti, nes jiems tiesiog atsibos toks nepamatuotas tavo įrašų kiekis jų „Instagram“ naujienų sraute.

– Būk aktyvus. Norint būti matomam, reikia ne tik pačiam pas save kelti įvairiausias nuotraukas ar video, bet aktyviai reikštis ir kitų žmonių profiliuose, ypatingai, jeigu tie profiliai labai glaudžiai siejasi su tavo veikla. Žinoma, nereiktų persistengti ir dirbtinai nerašinėti komentarų po kiekviena nuotrauka, tačiau išreikšti savo susižavėjimą viena ar kita nuotrauka tikrai nepakenks. – Naudok nuotraukų redagavimo programas. Jeigu, pavyzdžiui, „Twitter“ svarbiausia yra tekstas, taip „Instagram“ svarbiausia yra vaizdas, tad siekiant nuotraukas padaryti kuo patrauklesnes, naudok nuotraukų redagavimo programas. Jų yra įvairiausių („VSCO“, „Afterlight“, „Instaframe“, „Squaready“ ir kt), tikrai turėsi iš ko išsirinkti mėgstamiausias.

– Naudok jaustukus (emoticon). Naudok juos tiek ant savo sienos įrašų aprašymo, tiek ir „Instagram“ istorijose, nes taip pateikti įrašai atrodys patraukliau. Jei jų dar neturi savo telefone, tai būtinai atsisiųsk kokią nors programėlę, jų yra tikrai ne viena.

– Naudok #grotažymes (hashtags). Naudok tas grotažymes, kurios labiausiai atspindi tai, kas yra pavaizduota nuotraukoje, taip pat susirask tas tos temos grotažymes, kurios yra populiariausios. Jas išsirinkti yra gan paprasta: į „Instagram“ grotažymių paieškos langelį įrašykite vieną ar kitą grotažymę ir jums iškart parodys, kiek tokių grotažymių yra sukurta, taip pat pasiūlys kitų, panašių grotažymių. Visada naudokite ir savo unikalias grotažymes su savo vardu ir pavarde ir (ar) su savo prekiniu ženklu ar kokią naujai tik tavo susikurtą grotažymę. „Instagram“ viename įraše leidžia panaudoti 30 grotažymių. Prieš kelias dienas „Instagram“ pristatė naujovę, nuo šiol žmonės galės sekti ir pasirinktas grotažymes, jos atrodys kaip žmogaus profiliai, tik bus sudarytos iš visų žmonių sukeltų įrašų pagal tam tikras grotažymes. Žinoma, žmonėms naujienų sraute rodys tik tuos grotažymių įrašus, kurie bus populiariausi, tad dėl to verta pasistengti.

– Tarpai. Tekstas po įrašu ir 30 grotažymių šalia turbūt nesudaro labai gražaus vaizdo, informacijos atrodo tiesiog per daug. Naudokite labai paprastą būdą, po teksto į kitas kelias eilutes padėkite po tašką ir taip visos grotažymės niekur nedings, bet įrašo tekstas bus daug aiškiau matomas.

– Pažymėk nuotraukos vietą. Jei dažnai keliauji, būni vis kituose miestuose, šalyse, tad keliant nuotraukas iš ten, nepamiršk pažymėti nuotraukose vietas, kuriose lankaisi. Net, jei būni ir toje pačioje vietoje, pavyzdžiui, Nacionaliniame stadione, gali žymėti skirtingas vietas: vieną kartą žymėti tikslią vietą, kitą kartą žymėti, kad esi Vilniuje, trečią, kad esi Lietuvoje. Vietos žymų yra įvairiausių ir kartais žmonės tave gali atrasti būtent žiūrėdami, ką žmonės kelia iš vienos ar kitos vietos. Žinoma, nereikia žymėti vietų, kuriose realiai nesi.

– Pažymėk kitus žmones. Jei tavo įkeltose nuotraukose yra ir kiti žmonės ir jie turi „Instagram“ profilius, tai būtinai juos pažymėk. Jeigu nuotrauka siejasi su tam tikra tema, tai gali pažymėti ir ne žmonių profilius, yra sukurta įvairiausių profilių, kuriuose keliamos gražiausios miesto nuotraukos, gražiausių žmonių, gražiausių fotografijų, gražiausių architektūros ir kt. nuotraukos. – Naudok „Instagram“ istorijas (stories). „Instagram“ savo istorijas pristatė 2016 m. rugpjūtį ir jos tapo tokios populiarios, kad dabar daugelis žmonių įsijungę „Instagram“ pirmenybę teikia būtent joms, o ne naujienų srauto nuotraukoms. – Dalinkis fanų žinutėmis. Visada svarbu palaikyti ryšį su savo sekėjais, atsakyti į jų komentarus, žinutes. Natūralu, kad kai fanų tampa daug, darosi sunku visiems atsakyti, tačiau ryšį su sekėjais vis tiek reikia palaikyti. Labai puikus būdas, savo „Instagram“ istorijose dalintis labiausiai patikusiomis sekėjų žinutėmis. Taip tie žmonės jausis pastebėti, o ir kitus sekėjus gali paskatinti irgi labiau įsitraukti.
 

– Tiesioginės transliacijos (live). „Instagram“ tiesioginiai vaizdo įrašai puikus būdas atkreipti savo sekėjų dėmesį, kadangi jiems iškart ateina pranešimas, kad tu transliuoji gyvai. Ir net pasibaigus transliacijai, šis video „Instagram“ istorijų skiltyje atsiduria pačioje pradžioje, taip dar labiau padidindamos šansus, kad tas įrašas bus peržiūrėtas. – Išnaudok kitus socialinius tinklus. Natūralu, kad ne visi tavo gerbėjai pamato ar atranda tavo „Instagram“ profilį, tad apie tie tai reikėtų paskelbti ir kituose savo socialinių tinklų profiliuose.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI