Flower

Priklausomybė nuo facebook kas tai ir kaip gydytis?

Stovite eilėje - ką veikiate? Naršote facebook'e.
Esate šalia savo draugų, bet ką veikiate? Naršote facebook'e.
Esate vienas namuose ir jums nuobodu - ką veikiate? Teisingai, naršote facebook'e.

Priklausomybė nuo facebook Nuotr.


Dauguma iš mūsų esame tokioje situacijoje kurioje be facebook'o ne itin turime ką veikti. Bet ar tikrai? Juk aplinkui mus vyksta tiek daug įvairių procesų... sakote jog tai netiesa? O galbūt tiesiog to nepastebite? Moksliniai tyrimai įrodė jog socialinė erdvė mūsų telefonuose sukelia didesnę priklausomybę nei alkoholizmas ar rūkymas.

Priklausomybė nuo socialinių tinklų nėra juokai. Tai ardo šeimas, kelia stresą, pažeidžia tikrus santykius su mums brangiais žmonėmis ir net kelia nesantaiką šeimose.

Manote, kad ir jūs daug laiko praleidžiate socialiniuose tinkluose? Tol kol nėra išrasti medicininiai vaistai šiai problemai išspręsti viskas ką mes galime tai tik dalinti vieni kitiems patarimus. Šioje situacijoje patarimai gali išgelbėti jūsų šeimą ir pagerinti tikruosius santykius tarp jums brangių žmonių. Taigi keletas patarimų kaip sumažinti potraukį įsitraukti į facebook erdvę kas kart kai jums tampa nuobodu. 1. Kokie Jūsų prioritetai?

Ar tikrai taip svarbu tikrinti savo facebook paskyrą kas 10 minučių ar net kas valandą? Paklauskite savęs kas tokio baisaus ir negrįžtamo gali nutikti socialiniame tinkle jeigu to nepastebėsite per artimiausias valandas?

2. Pradėkite savęs klausinėti, ką aš veikių facebook'e? 

Prieš užeinant į šį tinklą pirmiausiai paklauskite savęs, ko man jame reikia? Juk į parduotuvę einate tik tuomet, kuomet jums reikia kažko nusipirkti. Jeigu daikto kurio jums reikia, tačiau jis nėra toks svarbus be kurio negalėtumėte gyventi toliau, nebėgate kas kartą į parduotuvę. Dažniausiai įsigyti prekei palaukiate tam palankaus meto. Lygiai taip pat ir su facebook, užduokite sau klausimą, kokiu tikslu jums reikia ten lankytis? Kodėl būtent dabar?

3. Kas svarbiau?
Nuspręskite kokią vietą socialiniai tinklai užima jūsų gyvenime. Ar tai svarbiau už jus šalia esančius ir supančius žmones?

4. Susidarykite kuo sunkesnes sąlygas lankytis tinkle.

 Kartais specialiai palikite mobilųjį telefoną namuose ir išeikite pasivaikščioti ar pasikalbėti su savo draugu akis į akį, patikėkite po keleto tokių pasivaikščiojimų tikrai pasijausite geriau ir tuo pačiu jausite emocinį palengvėjimą.

5. Susitvarkykite socialinių tinklų naujienų srautus. 

Tinkle sekite tik tai kas jus domina ir kas jums yra aktualu, taip mažiau šansų jog jūsų akis užklius už jums nereikalingos informacijos ko pasakoje praleisite mažiau laiko prie elektroninio įrenginio.

Šie penki patarimai gali palengvinti jūsų socialinį gyvenimą, visuomet atsiminkite, kad facebook jau seniai nėra toks tinklalapis kuriame praleidus šiek tiek laiko tampate laimingesni. Mokslininkai yra nustatę, kad žmonės kurie jame praleidžia daugiau laiko yra labiau linkę į depresiją ir tinklą palieka labiau nusiminę, negu buvo prieš į jį užeinantys.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI