Flower

Kokiomis savybėmis pasižymi kačių šeimininkai?

Kerolo universiteto (Viskonsinas, JAV) mokslininkai atliko tyrimą ir priėjo išvadą, kad kates ir šunis laiko skirtingo tipo asmenybės: kačių mylėtojai yra jautresni ir nuoširdesni už šunų mylėtojus, kurių dominuojantis bruožas – energingumas ir polinkis judėti. Be to, kaip rodo tyrimo rezultatai, kačių augintojai surinko aukštesnius intelekto testo balus nei auginantieji šunis. Beje, pastarieji yra labiau linkę laikytis taisyklių.
Kasmetinėje Psichologijos mokslo asociacijos konferencijoje Čikagoje (JAV) tyrimo autorė, profesorė Denise Guastello kalbėjo, kad kačių šeimininkai yra linkę į intraversiją, jautrumą ir atvirumą, nuoširdumą. Tiesa, jie toli gražu ne užkietėję konformistai (prisitaikyti linkę asmenys) ir sėkmingiau laužo taisykles.

Kačių šeimininkai

Apklausoje dalyvavo 600 studentų. Jų atsakymai į anketos klausimus atskleidė charakterio bruožus. Respondentų teirautasi, ką jie augina – katę ar šunį.
Apie 60 proc. tiriamųjų tapatinosi su „šuns šeimininko“ tipu, o tai yra beveik 6 kartus daugiau nei respondentų, kurie save įvardijo labiau kaip „katės šeimininko“ tipo atstovą (11 proc.). Beveik trečdalis dalyvavusiųjų apklausoje (29 proc.) pripažino, kad vienodai nemyli/myli ir šunis, ir kates.
Anot tyrimo autorės, augintinį žmonės renkasi pagal savo charakterį ir asmenybės bruožus. Nieko stebėtino, kad energingesnius žmones labiau traukia energingi augintiniai (pvz., šunys). Tyrimo rezultatai nubrėžia gaires efektyvesnėms naminių gyvūnų terapijos formoms.

Vis dėlto nederėtų pamiršti, kad apklausoje dalyvavo tik jauno amžiaus respondentai, tad kokie būtų rezultatai kitose amžiaus grupėse, nėra žinoma. Tiesa, ankstesnių – platesnės ir reprezentatyvesnės imties – tyrimų rezultatai (pvz., 2010 m. alikto tyrimo, kuriame dalyvavo 4,5 tūkst. respondentų) byloja, kad šunų šeimininkai iš tiesų yra labiau ekstravertai ir konformistai nei kačių šeimininkai.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI