Flower

Klounai. Kodėl jie mums kelia tokį siaubą?

Klounai. Turbūt ne vienam iš mūsų jie kelia nemalonų jausmą, kuo ilgiau žiūrime į jų besišypsančius veidus tuo darosi keisčiau.

Iš pažiūros jie atrodo visai nebaisios figūros - linksmi, įvairiaspalviai pokštauti linkę linksmuoliai. Taigi kodėl jų bijome? galbūt ši baimės paslaptis tėra laužta iš piršto? O galbūt tiesa slypi truputį giliau? pavyzdžiui ne šiame dešimtmetyje ar net amžiuje?

PennyWise iš filmo IT (2017 m.) Akt. Bill Skarsgard.

Juk visai neseniai pasirodžiusiame Stephen'o King'o filme kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka piktasis klounas PennyWise'as kuris be atodairos grobė ir žudė nekaltus miestelio gyventojų vaikus neatrodė itin draugiškas. Žinoma tai filmas ir čia klounas pavaizduotas šiek tiek žiauriau ir agresyviau.

Nors filme pavaizduotas klounas nėra itin draugiškas, tačiau mūsų kasdieniniame gyvenime matomi klounai dažnai yra nusiteikę gan draugiškai, jie linkę krėsti pokštus ir net linksminti mūsų vaikus taigi kas čia tokio bauginančiai gąsdinančio?

Pasak Telegraph publikuoto straipsnio šiuo atveju tiesos privalėtume ieškoti žmogaus psichologijoje.
Linksmi jie ar ne visgi klounai savo veidus slepia po kaukėmis, o kartu su jomis yra slepiamos ir žmogaus emocijos, ir kol tai yra slepiama žmogaus pasąmonė čia įžvelgia kažką keisto ir bauginančio. Juk eidami gatve ir žiūrėdami į žmonių veidus mes negalime atskirti ar pro šalį praėjęs asmuo yra nusiteikęs draugiškai ar priešiškai būtent tuomet ir atsiranda nesaugumo jausmas. Mūsų pasąmonė lygiai tą patį signalizuoja kada žiūrime į klounus.

Juokas

Nors klounai juokiasi daug, dažnai tai yra dirbtinis juokas. Šis juokas yra dar viena maskuotė kuri skatina nepasitikėti jį skleidžiančia asmenybe. Mokslininkų nustatyta, kad nuolatos girdimas netikras juokas žmogų gali privesti prie panikos priepuolio, sunkaus kvėpavimo ir net sutrikdyti normalų širdies plakimo dažnį kas gali sukelti prakaitavimą ir baimę. Ypač pažeidžiami yra vaikai, kadangi jie dar nėra pilnai susidūrę su išoriniu pasauliu ir nežino kaip į tai reaguoti todėl dažnai matome, kaip vaikas susidūręs su klounu staiga susiraukia ir nukreipia savo dėmesį į artimuosius, dažniausiai į savo tėvus.

Istorija

Istorijoje gausu atvejų kuomet žmonės vaidinę klounus buvo apkaltinti žmogžudystėmis vienas iš jų Prancūzijoje kuomet 1836 metais klounu persirengęs Serijinis žudikas Johny Wayne Gacy nužudė mažą berniuką trenkdamas jam į galvą su lazda. Nors kaip jis teigė nužudymas buvo netyčinis teisėjų tai nesujaudino - žudikas buvo suimtas ir nuteistas kalėti.

Serijinis žudikas John Wayne Gace. Nuotr.


Filmai 

Kaip ir minėjome klounai dažnai figūruoja siaubo filmuose tokiuose kaip Stepheno King'o  IT (1990 m.) ir IT (2017 m.) Nepamirškime ir vieno iš senesniųjų ir naujųjų Batmano filmų kuriame blogiukus vaidino taipogi veidus išsidažę Jokeriai.

Taigi kai kitą kartą sutiksite Klouną ir jis jums pasiūlys dovanų balioną, prieš jį paimdami pagalvokite dar kartą.ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI