Flower

7 Įdomūs psichologiniai faktai, apie žmones


Daugiaprogramis režimas (angl. multitasking) iš tikrųjų tėra mitas. Moksliškai įrodyta, kad žmogaus smegenys negali galvoti apie du dalykus vienu metu. Daugiaprogramis režimas yra įmanomas tik tokiu atveju, pavyzdžiui, jei atliekama viena veikla, kuriai nereikia mąstyti, ir dar viena, kuriai reikia mąstyti. Pavyzdžiui, įmanoma vienu metu eiti ir kalbėtis telefonu.

Raudoną ir mėlyną spalvas akims yra sudėtinga atskirti. Taip pat smegenims gana sudėtinga atpažinti raudoną ir žalią spalvas.

Žmonės nori turėti daugiau pasirinkimų, negu gali aprėpti jų protas. Užsienio prekybos centre buvo atliktas tyrimas. Žmonėms buvo siūloma paragauti 6 skirtingų rūšių džemo, o vėliau – 24 rūšių. Įdomu tai, kad prie prekystalio, kuriame buvo išdėliota 24 rūšys džemo rinkosi daugiau pirkėjų, bet buvo nupirkta daugiau prie to stalo, ant kurio buvo tik 6 rūšys džemo.

Žmonės svajodami praleidžia vidutiniškai 30 % dienos. Tačiau kai kurių mintys klajoja dar ilgiau. Tai nebūtinai yra blogas dalykas. Tyrėjų nuomone, linkę svajokliai būna kūrybingesni bei geriau sprendžia problemas.

Smegenys išlieka aktyvios ir miego metu, ir pabudus. Manoma, kad miegant smegenys tvarko mintis, rūšiuoja informaciją ir mokosi.

Grupinis mąstymas nepadeda pasiekti gerų rezultatų, nors grupėje būtų surinkti protingi ir gabūs žmonės. Taip yra todėl, kad žmogus, būdamas didelėje grupėje, sprendimus priima, labiau vadovaudamasis emocijomis negu protu.

Grupę lengviau valdyti ir palenkti į savo pusę. Kiekvienoje grupėje atsiranda lyderis, nuo kurio priklauso tolesni veiksmai ir pasiekimai.ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI