Flower

Priežastys dėl kurių verta mylėti rudenį.

Palaipsniui šaltėjančios rudens dienos ir naktys patinka ne visiems. Tačiau ruduo nebūtinai turi kelti depresiją! Rudenį gamta stebina ryškiomis spalvomis nudažydama medžių lapus. Auksiniai rudens tonai gali suteikti įkvėpimo ir padėti pamilti šį metų laiką. 7 priežastys pamilti rudenį:

Spalvoti medžių lapai. Rudenį galima važiuoti keliais, kurie iš abiejų pusių apaugę medžiais, nu šalnų pageltusiais ir paraudusiais lapais. Toks rudeniškas tunelis atrodo lyg iš pasakos ir skatina nusišypsoti. Arba galima leistis į žygį po gamtą, arba tiesiog pasivaikščioti po miesto parką. Raudonų, auksinių ir oranžinių lapų gausa kuria magišką įspūdį.

Rudens sezono drabužiai. Nemažai stilingų žmonių visame pasaulyje pripažįsta, kad šaltojo sezono aprangą mėgsta labiau. Ilgi švarkai, švelnūs kašmyriniai megztukai, šiltos liemenės, ilgarankoviai marškinėliai, raštuotos pėdkelnės, drabužių sluoksniavimas, aksesuarai (kepurės, šalikėliai, skarelės, pirštinės) padeda susikurti unikalų stilių. Vasarą žinoma smagu, bet tuomet net ir stilingiausieji dažniausiai apsiriboja marškinėliais, šortais ir suknelėmis. Rudenį galima sugalvoti daugiau įdomių aprangos variantų. Be to, rudens sezono drabužiai yra mažiau apnuoginantys odą, paslepiantys tai, ko nereikia visiems matyti, todėl tinka visiems!

Obuoliai ir moliūgai. Tikriausiai nesuklysime pasakę, kad vos ateina rugsėjis kyla noras pasmaguriauti obuoliais ir moliūgais. Šių rudens sezono gėrybių tuo metu dedama visur: ir į latė kavą, ir į gaiviuosius gėrimus, ir į pyragus, ir į vaflius. Regis, viskas tampa skaniau, jei turi obuolių arba moliūgų skonį bei kvapą. O geriausia dar ir tai, kad tiek obuoliai, tiek moliūgai yra labai sveiki ir puiki profilaktinė priemonė, stiprinanti imuninę sistemą.

Rudenį būna Helovinas. Nors Helovinas – amerikietiška šventė, tačiau pamažu prigyjanti ir Lietuvoje. Tai puiki proga surengti smagų vakarėlį, žiūrėti siaubo filmus, persirengti mistiniais personažais ir išvaikyti rudens slogutį, valgyti daug saldumynų ir elgtis truputėlį vaikiškai. Ruošiantis Helovinui, vakarais kaip meditacija gali veikti žibintų ir moliūgų darymas.

Skanus ir sotus maistas. Šaltas oras rudenį – tai pateisinama priežastis valgyti karštus ir sočius troškinius, siurbčioti karštą šokoladą su zefyrais ir grietinėle, ir gardžiuotis ką tik iškeptais pyragais. Rudens sezonas gausus naujų daržovių, kurios vilioja išbandyti naujus receptus (pavyzdžiui, ar ką nors gaminote iš kvapiojo moliūgo?).

Vakarai prie židinio. O jeigu namie nėra židinio, galima deginti aromatines žvakes, smilkalus, užsikloti pledu ir skaityti knygas. Ar galima sugalvoti dar geresnį scenarijų ilgiems rudens vakarams? Jaukiai įsitaisius namuose, net ir siaučiantys vėjai, pliaupiantys lietūs nebus baisūs! Gal net bus romantiška!

Ruduo – tai naujos pradžios laikas. Vasara – atostogų ir atsipalaidavimo metas, o rudenį prasideda nauji mokslo metai. Mokiniai ir studentai, kas rytą keliaujantys į savo „Alma mater“ sužadina prisiminimus ir skatina veikti, pradėti naują veiklą, mokytis dalykų, apie kuriuos visada svajojote, bet nerasdavote laiko.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI