Flower

Kada ir kodėl vyrams gręsia išnykimas?Likimo ironija – stipriosios lyties atstovams lemta pralaimėti lyčių karą. Na, bent jau taip teigia Australijos mokslininkė Jenny Graves. Jai pavyko nustatyti apytikslią visų vyriškos lyties atstovų išnykimo datą. Negrįžtamasis procesas jau paleistas ir kelio atgal nebus.

Anot Australijos mokslo akademijos atstovės prof. Jenny Graves, vyrams liko gyventi ~5 milijonai metų.

Mes, vyrai, išnyksime todėl, kad už vyriškų genų susidarymą atsakinga Y chromosoma yra silpna ir pamažu nyksta.

„Kaip žinome, moterys turi dvi X chromosomas, o vyrai – tik vieną Y, ir tą gležną. Todėl turiu blogų naujienų visiems vyriškos lyties atstovams“ – pareiškė Dženė, dalyvavusi vietinės mokslo akademijos konferencijoje. Esmė tame, kad X chromosomų pora leidžia pakeisti pažeistus genus. Skirtingai nuo X, neturinčiai poros Y chromosomai minėtas procesas yra kur kas sudėtingesnis bei dažnai netgi neįmanomas. Būtent todėl, mano profesorė Greivs, vyksta lėtinis vyriškų genų irimas.

Anksčiau vyrų chromosoma, kaip ir moterų, turėjo maždaug 1400 genų, tačiau per šimtus milijonų metų ji pamažu iro, todėl šiuolaikiniai vyrai gali „puikuotis“ mažiau nei 100 genų.

Atsakydami į Jenny Graves pareiškimą jos kolegos paprieštaravo teigdami, kad per penkis milijonus metų, kuriuos biologė „paliko“ vyrams, medicina greičiausiai išsiaiškins, kaip įveikti šią problemą. Be to, neaišku, kaip per minėtą laiką pasikeis žmonių prigimtis. Neneigiama, kad chromosomos pradės keisti vienos kitą arba Žemėje atsiras visiškai naujas žmonių tipas.

Užbaigdama savo kalbą Jenny Graves pajuokavo, kad visi greito vyrų išnykimo požymiai pas kai kuriuos stipriosios lyties atstovus matomi ir be specialių biologinių tyrimų.ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI