Flower

15 stebinančių faktų apie kairiarankius1. Tarptautinė kairiarankių diena švenčiama nuo 1996 metų. Ji buvo sumanyta kaip būdas, padėsiantis skleisti žinias ir informaciją apie kairiarankius ir jiems kylančias problemas bei nepatogumus gyvenant dešiniarankiams sukurtame pasaulyje.

2. Kairiarankiai sudaro tik 10 proc. pasaulio populiacijos, tai reiškia, kad sutikti panašų į save galima tik vienu atveju iš dešimties. Įdomu tai, kad per 30 tūkst. metų šis skaičius nepakito. Taip pat skaitykite: Eksperimentas: vaikinas ryžosi visą dieną avėti aukštakulnius3. Kairiarankiai gali būti ne tik žmonės. Mokslininkai tikina, kad kai kurios gyvūnų rūšys (pvz., katės, pelės ar žiurkės) taip pat turi kažkurią vieną dominuojančią leteną. O štai Australijos mokslininkai išsiaiškino, kad beveik visos jų tirtos papūgos labiau linkusios naudotis kaire koja ir akimi, o ne dešine.


4. Atrodo, kad kairiarankiai yra kur kas kūrybiškesni, ypač kalbant apie menus ir architektūrą. Tuo tarpu dešiniarankiai kur kas geriau „gaudosi“ mokslo reikaluose. Įdomu tai, kad 4 iš 5 pirmųjų „Apple“ kompiuterių dizainerių buvo kairiarankiai. TAIP PAT SKAITYKITE: Įdomūs ir keisti faktai apie miegą Tarptautinės šviesiaplaukių dienos proga – įdomiausi faktai apie blondines Įdomūs faktai apie vedybas

5. Remiantis Niujorke įsikūrusio St. Lawrence universiteto atliktu tyrimu, vidutiniškai yra daugiau aukštą intelekto koeficiento balą (daugiau kaip 140) turinčių kairiarankių nei dešiniarankių. O turint omenyje tai, kad Albertas Einsteinas, Isaacas Newtonas, Charles'as Darwinas ir Benjaminas Franklinas buvo taip pat kairiarankiai, šis faktas nebeatrodo jau toks ir neįtikėtinas.

6. Jei norite sužinoti, ar jūsų vaikas bus kairiarankis, paguldykite jį ant pilvo ir tuomet žiūrėkite, į kurią pusę jis pasuks galvą. Jei vaikas būsimas dešiniarankis, galvą jis suks į dešinę, o jei būsimas kairiarankis, tuomet galvą suks į kairę.

7. Daugelis kairiarankių piešia įvairias figūras, kurios nukreiptos į dešinę, ir jiems, pasirodo, yra sudėtinga, piešti tokias, kurios būtų nukreiptos į kairę. Ir daugelis apie tai net nesusimąsto. Taip pat skaitykite: 30 būdų gyventi sveikai ir laimingai 8. Kairiarankiai ypač vertinami trijose sporto šakose, tai: tenisas, fechtavimasis ir boksas. Garsusis kairiarankis tenisininkas Rafaelis Nadalis susidomėjimą šia sporto šaka perėmė iš savo senelio. Senolis gan anksti suprato, kad kairiarankis jo anūkas šioje sporto šakoje turėtų nemenką pranašumą. Ir, matyt, senelis neapsiriko.

9. Ką bendro turi Albertas Einsteinas, Benjaminas Franklinas, Billas Gatesas ir Leonardo Da Vinci? Taip, atspėjote – jie visi kairiarankiai.

10. Dešiniarankių abi rankos yra vienodo stiprumo, o štai kairiarankiai gali pasigirti viena stipresne ranka – tikriausiai nereikia ir sakyti, kuria.

11. Įvairiais istorijos laikotarpiais į kairiarankius žiūrėta buvo ganėtinai skirtingai. Buvo manoma, kad tai tiesiog blogas įprotis, šėtono paženklinimas, neurozės simptomas, polinkis į nusikalstamumą ar netgi į homoseksualumą. Tačiau vienu metu tikėta, kad ši ypatybė rodo ir tai, kad žmogus yra nepaprastai kūrybingas ir turintis nuostabius gebėjimus muzikoje.

12. Inkų imperijoje buvo manyta, kad kairiarankiai turi gydomųjų ir magiškųjų galių. O vienoje gentyje buvo tikima, kad kairiarankiai neša sėkmę.

13. Mokslininkai pastebėjo, kad kairiarankiai už dešiniarankius subręsta 4–5 mėnesiais vėliau.

14. Pastebėta, kad kairiarankiams išmokti rašyti dešine ranka sekasi kur kas lengviau nei dešiniarankiams išmokti rašyti kaire ranka. Taip pat skaitykite: 10 įdomių, bet paprastų būdų sužinoti apie savo sveikatą be gydytojo

15. Statistika rodo, kad kairiarankiai vyrai uždirba 13 proc. daugiau nei dešiniarankiai vyrai. Šio skirtumo priežastys nėra aiškios, tačiau kadangi atotrūkis nėra toks ir mažas, tai tikrai negali būti vien tik anomalija. Vis dėlto, kalbant apie moteris, situacija yra kiek kitokia. Kairiarankės uždirba 5 proc. mažiau už dešiniarankes.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI