Flower

Tikroji tiesa apie šunų jausmus1. Šunų suvokimo lygis ir emocinis intelektas prilygsta tam, kuriuo pasižymi maži 2–3 metų amžiaus  vaikai. Šie duomenys gauti, nuskenavus šunų smegenis, patvirtina įsitikinimą, kad šunų negalima naudoti moksliniams tyrimams. 

2. Tyrimai parodė, kad išgirdę žmonių kalbą ir žodžius, šunys gali pagal intonaciją suprasti jų tikslus ir emocinę būseną. 

3. Mokslininkų teigimu, šunys girdimą garsą susieja su veido išraiškomis ir patiria malonumą ir teigiamas emocijas bei malonumą gali patirti taip pat, kaip tai daro žmonės. 

4. Taip pat mokslininkai šunų žaidimų metu pastebėjo tokį jų moralų elgesį, kaip altruizmas, tolerancija, sąžiningumas ar atleidimas. Žaisdami šunys laikosi taisyklių, kurios leidžia atskirti žaidimą nuo kovos.

2012 metais atlikti tyrimai pirmą kartą parodė, kad šunų ir žmonių smegenys veikia panašiai. 

„Nustatyti neginčijami įrodymai, kurių tik daugėja, parodantys, kad šunys sugeba jausti“, – parašė tyrėjai tyrimo išvadose. 

Vyresnysis mokslininkas, dirbantis „Cruelty Free International“ organizacijoje, daktaras Jarrodas Bailey, sakė: „Gyvūnų, ypač šunų, naudojimas tyrimams yra vienas kontraversišliausių dalykų šiomis dienomis. Pastaraisiais metais didėja pasipriešinimas tokiai veiklai, nes kyla abejonių  dėl tokių tyrimų svarbos žmonėms, ypač kai daugėja alternatyvų. Mes prašome farmacijos pramonės atkreipti dėmesį į naujausių tyrimų duomenis ir naudoti humaniškesnius būdus, kuriant vaistus, užuot tūkstančiams šunų kasmet sukėlus kančias laboratorijose“. 

Kasmet tyrimams viso pasaulio laboratorijose naudojami daugiau nei 200 tūkst. šunų. Dažniausiai gyvūnai naudojami matuojant naujų vaistų ir žemės ūkio chemikalų toksiškumą.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI