Flower

Kaip atpažinti, kad jums meluoja?


Sąžiningumas – vienas svarbiausių dalykų santykiuose. Atpažinti, kad kas nors jums meluoja – naudinga, ypač, jei įtariate, kad tas, kurį, mylite nėra visiškai atviras jūsų atžvilgiu. Įprotis meluoti dažniausiai slepia didesnes poros santykių problemas: tiesos nenori pripažinti ir pats melagis, ir tas, kuriam meluojama. Pastebėję net ir mažus elgsenos pakitimus, galite spėti, jog partneris nėra su jumis visiškai atviras.

 Viską išduos balsas

 Balso pokyčiai dažnai išduoda, kad jums meluojama. FTB kriminalinių nusikaltimų tyrėjas Gregas Mccrary Real Simple žurnalo straipsnyje „Kaip atpažinti, kad jums meluoja“, rašo, jog iš pradžių kalbinamiems asmenims jis užduoda klausimus, kurių atsakymai jam jau žinomi, tarkim, asmens vardas ar gimimo data, ir šitaip sužino, koks yra įprastas apklausiamojo balsas. Po to, jau išgirdęs, normalų balso skambesį ir tembrą pradeda klausinėti to, ką ir reikia sužinoti. Jei žmogaus kalba pradeda trūkčioti, jis lėčiau renka žodžius ar, atvirkščiai, pradeda kalbėti greičiau ir susijaudina, yra labai tikėtina, kad pašnekovas meluoja, teigia McCrary.


 Linkčiojimas galva

Kūno kalbos judesiai, tai yra tai, kaip žmogus pokalbio metu judina galvą irgi parodo, ar iš pašnekovo lūpų sklinda tiesa. Jei asmuo, su kuriuo kalbate, šia kūno dalimi daro neįprastus judesius, gali būti, jog jums kalba netiesą, žurnalo Business Insider straipsnyje „11 ženklų, kad jums meluojama“, rašo kūno kalbos ir elgsenos analitikas dr. Lilianas Glassas. Staigus galvos atlošimas, trūkčiojimas, pakreipimas į vieną ar kitą pusę ar linksėjimas galva, dar prieš atsakant į klausimą gali būti įspėjantys jus ženklai.

 Akys-sielos veidrodžiai

Pernelyg greitas mirkčiojimas, kai veido išraiška normali ar liūdna taip pat gali būti įspėjimas, jos jums meluojama. Tokias veido mimikas, kurios tetrunka sekundės dalis, nepatyrusiam žmogui sunku ne tik atpažinti, bet ir pastebėti, savo straipsnyje „Kaip atpažinti ar jums meluoja“, kuris publikuotas Huffington Post, rašo Kalifornijos Teisės Universiteto profesorius. Tad jei pastebėjote, kad jūsų pažįstamas besišnekučiuodamas su jumis, pradėjo mirkčioti, galite įtarti, kad žmogus nėra visiškai sąžiningas.


Pagreitėjęs kvėpavimas

Tai, kad žmogus pradeda tankiau kvėpuoti irgi gali būti požymis, kad kalbama netiesa. Kai asmuo meluoja, nevalingai pasikeičia kvėpavimo greitis – dažniau įkvėpti paskatina pagreitėjęs širdies plakimas ir pakilęs kraujospūdis. Galima netgi vaizdingai pasakyti, jog melagis tarsi dūsta – jis nervinasi ir yra labai įsitempęs bandydamas nuslėpti tikrąją tiesą.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI