Flower

Ką apie jus pasako Jūsų akių spalva?Senovėje kinų medikai pagal akių spalvą, žvilgesį, rainelės ir baltymo būklę tiksliai diagnozuodavo fizinės ar dvasinės ligos eigą, pobūdį ir net galimą gyvenimo trukmę bei likimą.

Senovės Kinijos Mino dinastijos imperatoriaus gydytojo medicinos traktatas „In-ki-czin“ skelbia: „Toli šiaurės vakaruose prie Ledinės jūros gyvena šviesiaodžių, šviesiaakių žmonių gentis. Kadangi jų akys pilkšvos, žalsvos arba žydros, jiems trūksta ištvermės, jie jautrūs Saulei ir Vėjui, sunkiau serga, trumpiau gyvena ir yra jautresni. Tačiau šviesios akys turi magišką įtaigos galią ir gali pajungti kitą savo valiai.“

Lengva suprasti, kad kalbama apie mus – Europos kraštų gyventojus. Ar tikrai šviesiaakiai žmonės įtaigesni – neaišku, tačiau, kad jie jautresni aplinkos poveikiui, parodė net šiuolaikiniai Liono eksperimentinės medicinos centro (Prancūzija) tyrimai.

Pasak prancūzų mokslininkų, žydraakiai labiau linkę sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, jie greičiau peršąla. Mėlynakius mažylius tėvai nuo mažens turi išmokyti grūdintis (apsiliejimai šaltu vandeniu, bėgiojimas po rasą basomis), mankštintis, pamilti gamtą. Jie alergiški, itin jautrūs maistui ir ultravioletiniams spinduliams. Mėlynakiai greičiau pripranta prie svaigalų, jiems didesnė tikimybė sirgti priklausomybė ligomis. Pastebėkite – storuliai ir alaus mėgėjai dažniausiai mėlynakiai. Tačiau patekęs į sveikas, ugdančias asmenybę sąlygas mėlynakis greičiau taps genijumi nei kiti. Mėlynakiai pasižymi skvarbiu mąsymu, ryžtu ir stipriu intelektu.

Jautrieji pilkaakiai

Pilkšva akių rainelė dažniausiai išduoda jautrų lyriką, kurio žmogiškojo orumo verčiau nepažeisti, nes pilkaakiai ilgai atsimena nuoskaudas. Pilkos akys rodo, kad reikia itin saugoti kepenis, skrandį, inkstus ir visą virškinimo sistemą. Šių žmonių imunitetas ir atsparumas oro permainoms pakankamai stiprus, bet liga dažniausiai atsėlina dėl netaisyklingos gyvensenos ir dietos pažeidimų. Jei Jūsų akys pilkos – ypač venkite psichinio pervargimo, dirbdami kas valandą darykite pertraukėles ir jokiu būdu nedirbkite naktimis. Apskritai pilaakiai yra gerai prisitaikę prie Europos geografinės padėties ir klimato, tačiau senatvėje labiau nei kiti linkę sirgti glaukoma ar katarakta.


Kerintys žaliaakiai

Į žaliaakius senovėje žiūrėta įtariai – esą jie turi įgimtą kerėjimo dovaną, yra gudrūs ir nepatikimi. Rudaplaukių, žaliaakių žmonių gentis išplito Šiaurės Europoje prieš 1500 metų. Žaliaakiai dažniausiai yra draugiški, bet ambicingi, linkę valdyti. Jų kaulų ir raumenų sistema paprastai stipresnė nei kitų, tačiau silpnokas skrandis ir plonesnė oda. Žaliaakiai turi ypač saugotis ilgo buvimo Saulės atokaitoje, nes jų odoje perpus mažiau apsauginio gynybinio pigemento. Taigi jie dažniau nei kiti gali sirgti rimtomis odos ir onkologinėmis ligomis. Gamtos kompensacija – žaliaakiai turi psichologo, mokytojo, aktoriaus talentą.
Stiprieji rudaakiai

Jeigu Jūsų akys rudos ar juodos – Jums pasisekė, pasižymite stipresniu imunitetu ir atsparumu ligoms. Rudaakiai dažnai būna labai gyvybingi ir atsparesni stresams ar nepritekliams nei lyriški pilkaakiai. Be to, jų regėjimas paprastai aštresnis, rečiau puola akių ligos. Tačiau jie linkę tukri ir sirgti kraujagyslių ligomis. Tėveliai turi atminti, kad jų rudaakiai atžalai pamažu gali atsirasti akmenėlių inkstuose ar kepenyse, yžač jei pernelyg gausiai maitinsis ar gers mažai skysčių. Šiam gyvybingam vaikučiui reikia daug judėti ir žaisti. Jei tamsiaakiai išmoksta valdyti savo aistringą temperamentą ir nuotaikas, jie gali pasiekti socialinių aukštumų, nes yra stiprūs, valdingi ir ryžtingai priima sprendimus.

Liono eksperimentinės medicinos centro specialistai pabrėžia, kad šie tyrimų rezultatai rodo tik bendrą fizinės ir dvasinės sveikatos tendenciją. Akių spalva ir forma nenulemia likimo ar profesijos. Sėkmę ar nesėkmę visuomenėje atneša ir žmogaus žvilgsnis, kuris, anot senovės išminčių, gali sužavėti, bet gali ir atstumti – juk akys nemeluoja…

Romantiškieji mėlynakiai

Ši akių spalva susijusi su Venera, todėl mėlynakiai – romantiški, greitai pasiduodantys emocijoms, jausmingi žmonės. Jie pajėgia ne tik iki širdies gelmių įsimylėti partnerį, tačiau ir kitus pakerėti savo aistringais jausmais. Mėlynakių mintys ir elgesys dažniausiai nenuspėjamas. Beje, šie žmonės labai atkakliai siekia teisingumo. Jie pasirengę kovoti dėl teisybės iki galo, net jei ir tektų pralaimėti. Todėl mėlynakiai – itin patikimi. Pagrindinis jų trūkumas – iš šalies atrodo išdidūs, net pasipūtę ar išpuikę. Todėl tokie žmonės linkę konfliktuoti, mėgsta pasiginčyti, skubina įvykius, kartais jiems nepavyksta suprasti svetimos problemos. Pasak prancūzų medikų, mėlynų akių savininkai labiau linkę sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, greičiau peršąla. Tokie asmenys greičiau pripranta prie svaigalų, jiems didesnė tikimybė susirgti priklausomybės ligomis. Mėlynakiai vaikai dažnai būna alergiški, jautrūs maistui ir ultravioletiniams spinduliams.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI